Velkommen til Ada og Gyda
Vi i ÅKP er så heldige at vi har fått to nye interns fra internprogrammet til NTNU Ålesund hos oss denne våren. Det er Ada Carlson Hegge og Gyda Gunnarsson. De studerer begge bachelorgraden i Markedsføring, innovasjon og ledelse. Bli kjent med dem i dette intervjuet.

Foto: Gyda Gunnarsson til venstre og Ada Carlson Hegge. Foto: ÅKP ved fotograf Anne Marthe Vestre Berge.
Hvorfor ønsket dere å være interns i ÅKP, Ada og Gyda?
Ada: Grunnen til at jeg ønsket å søke intern hos dere var bredden i hva ÅKP driver med. Dere er ikke bare en bedrift med ett område som er relevant for studiet markedsføring innovasjon og ledelse, men mange flere. Dette gir meg en unik mulighet til å få innsikt i ulike jobbmuligheter og bedre forstå hva jeg ønsker å jobbe med etter endt bachelorgrad.
Gyda: Gjennom studietiden min her på NTNU har jeg fått et positivt inntrykk av ÅKP, både gjennom studentfrivilligheten min i studentorganisasjonen Start Ålesund men jeg har også hørt mye positivt fra andre venninner som har vært interns her tidligere. Jeg liker det ÅKP står for og kjenner meg igjen i organisasjonen.
Dere har allerede vært i sving et par uker. Hvordan har starten vært?
Ada: Det har gått veldig fint fram til nå. I starten var det litt skummelt å skulle ta på seg oppgaver man ikke nødvendigvis hadde gjort før. Men vi ble godt tatt imot og føler nå at jeg forstå bedre hvordan ÅKP fungerer og opererer. Oppgavene har også blitt mindre skumle.
Gyda: Det har vært veldig spennende, det er jo en bedrift som omfatter mye forskjellig og det har vært en del orientering innad. Men jeg syns det er veldig interessant, og jo mer vi kommer inn i bedriften og skjønner hvordan ting fungerer, jo gøyere blir det. Det som kanskje har vært det beste er jo at alle de ansatte er så hyggelige og imøtekommende. Alle har lyst til å hjelpe til og jeg merker at miljøet her og menneskene som jobber her støtter hverandre og spiller hverandre gode.
Hva synes dere om internprogrammet til NTNU?
Ada: Å få muligheten til å ha internship som et alternativ for bachelor er gull verdt. Å få brukt studiet i praksis og skaffet seg erfaring, er absolutt en fordel når man skal søke jobb etter endt bachelorgrad.
Gyda: Det er virkelig en gylden mulighet. Det har jo vært hard konkurranse og derfor er jeg veldig takknemlig for at jeg har fått kommet hit. Jeg er en veldig «learning by doing» person så det å kunne jobbe praktisk istedenfor å skrive en bachelor setter jeg stor pris på.
Hva ser dere mest fram til som interns denne våren?
Ada: Da vi startet for noen uker siden så jeg mest fram til å få skaffet meg erfaring. Nå ser jeg frem til å bli mer effektiv og sikker i de arbeidsoppgavene vi får utdelt. Nettopp dette for å bli tryggere på meg selv og mine evner og egenskaper jeg har fått gjennom studiet.
Gyda: Jeg håper på å få faglig utbytte og bli inspirert. Jeg merker jo allerede nå at det kanskje er litt annerledes og utføre teori i praksis enn det jeg hadde sett for meg. Men det jeg ser mest frem til er å få et godt nettverk og å jobbe tett sammen med en organisasjon. Det er veldig gøy å høre de forskjellige erfaringene til de ansatte her og hvordan de har kommet til de stillingene de har i dag. Det er absolutt noe jeg vil ta med meg videre. Og er kanskje en type læring man ikke får på skolen.
Tror dere at det å være interns i næringslivet gjør dere bedre rustet for å søke jobb senere?
Ada: Absolutt. Det er gull verdt å stille med erfaring i en jobbsøknad. Er man så heldig å ha fått muligheten til å ha internship, så er det også lettere for enn selv å skulle sile ut de jobbtilbudene man kanskje ikke hadde likt. Dette gagner også arbeidsgiverne som ser etter ansatte, de slipper da å få mange søkere som angrer like etter å ha fått jobben.
Gyda: Absolutt. Det er en helt annen form for læring. Og jeg tror det er et stort fortinn å skjønne hvordan en organisasjon funger på en dag til dag basis. Man lærer i en litt mer «casual» setting og det er rom for å feile. Og er det noe man lærer av, er det jo det. Det fjerner kanskje litt den redselen man har for «voksenlivet og voksenjobben». Dessuten ser det ikke dumt ut på cv-en, heller.
Leder for strategisk kommunikasjon i ÅKP, Elisabeth Solvang, har ansvaret for de to studentene. Hun er full av lovord etter noen få uker med dem i staben.
— Ada og Gyda er lærevillige, punktlige og har så langt løst alle oppgaver på en veldig bra måte. Vi gleder oss til å bli enda bedre kjent med disse dyktige unge kvinnene, som dessuten er positive og blide, og slik en god faktor for arbeidsmiljøet i ÅKP.